Przede wszystkim musisz zdecydować o sposobie zasilania urządzenia do wykonywania tynku. Rodzaj dostępnej sieci rzutuje na konstrukcję urządzenia.
Następnie musisz zdecydować o wydajności. Będzie zależeć bezpośrednio od całkowitej powierzchni inwestycji, jakie chcesz wykonywać. Jeśli będziesz tynkować domki jednorodzinne wybieraj jednak mniejsze jednostki niż do tynkowania ścian na wielkich obiektach przemysłowych lub biurowcach wielopiętrowych. To ważny parametr i od niego zależy ile kosztują tynki maszynowe Cena za metr może się zmieniać w zależności od inwestycji i jej skomplikowania.
Dane techniczne
Jeśli mówimy o mieszkaniach, domkach, domach wiejskich, wydajność do dwudziestu litrów na minutę jest wystarczająca. Takie stacje tynkarskie mogą pracować z kompozycjami o gęstości do 1300 kilograma na metr sześcienny. Do ich zasilania często stosuje się jednofazowe silniki zasilane z sieci 230 wolt. Moc pompy mieści się w zakresie od 2 do 5 kilowatów.
W dużych obiektach ta wydajność jest zdecydowanie niewystarczająca. W przypadku kompleksów mieszkalnych, szkół, centrów handlowych itp. potrzebna jest wydajność od 22 litrów na minutę wzwyż. Takie maszyny do tynkowania mogą pracować z dowolną mieszanką bez ograniczeń. Zazwyczaj mają pompę o mocy około 7,5 kilowatów. Do ich podłączenia wymagana jest trójfazowa sieć.